ФОТО: Весна Петрушевска ги живее најтешките мигови – бара смртна казна за педофилите


Овие денови актерката поминува низ вистински пекол. Побара враќање на смртна казна за педофилите..

Весна Петрушевска пред два дена објави статус на Фејсбук во кој истакна дека нејзината ќерка е вистински херој, затоа што и покрај се што и се случило, реши да проговори за несреќниот случај со цел да ги предупреди другите девојчиња.

Весна реши да пише нов коментар истакнувајќи го следното:123-640x152

„Најмалата казна е 12 години, она што во моментов е најважно е дека има 30 дена притвор, исто така добив стотици пораки од злоставувани девојчиња (голем дел од нив докажани и почитувани личности од нашето општество)кои никогаш не кажале, никогаш не бил фатен злосторникот,а цел живот носат трауми. Затоа треба да се зборува јавно , кога ќе ја добие заслужената казна јас лично ќе го објавам со име и презиме и со фотографија“.

Останува да видиме како ќе се затвори овој случај и каква казна ќе добие зосторникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1