ФОТО/ВИДЕО: Пристигна првиот летечки автомобил


Стефан Клајн, иноватор од Словачка го смисли првиот летечки автомобил. Стефан направи значителен чекор за човештвото во поглед на развивање на нова модерна технологија.1avtomobil500 2avtomobil500

Со AeroMobil 2.5 можете да пристигнете каде што сакате, по земјен или воздушен пат. Ова неверојатно достигнување претставува раширување на границите кога станува збор за автомобилите и нивните можности.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1