Голи Оток станува геј-дестинација


Здружението Еколошко-социјален форум сака од Голи Оток да направи геј дестинација.

Истиот би бил наменет за рекреација, одмор и дружење на геј лицата од целиот свет, во кој би можеле да уживаат 24 часа во безбедно опкружување.goli otok

– Со формирањето на European Gay Resort – Croatia би бил направен чекор напред во насока на отварање на хрватскиот туризам кон групите, за кои Хрватска досега не беше една од примарните дестинации, велат од Здружението.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1