Фото: Внимавајте – Не користете мобилен телефон што се полни


Овие денови преку Фејсбук се споделени фотографии, на кое може да се забележи уште едно починато момче, поради тоа што примил повик додека неговиот телефон се уште се полнел.

Телефонот предизвикал изненадувачки вибрации кои влијаеле на неговото срце, а истовремено на рацете биле забележани изгореници. Препорака е да не се јавувате на повиците додека се полни вашиот мобилен телефон. Кога батеријата на телефонот е ниска, до последната црта, зрачењето е 1000 пати појако. Тоа може да се случи на било која марка на мобилен телефон.

mobilen-povredi

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1