Фото: Внимавајте – Се отвори огромна дупка на патот Радовиш – Штип


Вчера околу 18 часот на патот Радовиш – Штип се отвори огромна дупка длабока 2 метри, а уште десетици автомобили настрадаа со дупнати гуми и оштетени предници на своите возила.

За среќа немаше посериозни последици, туку причинета е само материјална штета.

Се претпоставува дека оваа дупка е настаната поради големите поплави, кои овие денови ја зафатија Македонија.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1