ФОТО: Во река во Монголија уловен змеј?


Рибар од Монголија уловил суштество кое неверојатно потсетува на змеј.

Фотографијата на ова мистериозно суштество ја прогонува Монголија, а моментално се наоѓа на испитувања во Пекинг.

Рибарот Арлонг Хуан заминал на риболов на блиската слатководна река, кога го уловил овој змеј.

zmej

Како што велат локалните медиуми, суштеството е долго три метри и ги има сите карактеристики на змеј, кој е клучна фигура во кинеската митологија.

Змејот има рогови, мустаќи и долги канџи, но многумина веруваат дека сето ова е само уште една исценирана приказна.

Дали фотографијата е вистинска или само резултат на нечија бујна фантазија, пресудете сами.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1