ФОТО: Во „Збогум Румелија“ е селанката Вахиде, но погледнете како изгледа во реалниот живот!


Познатата турка актерка Берак Тузунтак, која истовремено работи и како манекенка е позната како селанката Вахиде од „Збогум Румелија“, серија која се снимаше во битолско.vahide6

Иако во серијата е претставена како селанка, еве како изгледа таа во реалниот живот.

Берак имавме можност да ја гледаме и како дел од актерската екипа на „Величествениот“ како Михруниса Хатун.

Kurir

vahide vahide5 vahide4 vahide2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1