Тешка сообраќајка во Скопје: Излетале од булевар, двајца во Ургентен


Две лица се пресени во Ургентниот центар по сообраќајна несреќа која доцна попладнево се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје, потврдуваат од полицијата за Курир.policija-skopje1-540x320

 

Во Ургентниот центар биле примени М.Б. и Д.М., но засега нема информации за карактерот на нивните повреди.

Очевидци за Курир велат дека автомобил „Ауди“ излетал од патот, по што удрил во бандера и се забил во насип.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1