Маж се забарикадирал во хотел во Париз и се заканувал со бомба – гостите евакуирани


Француските специјалци го фатија мажот кој се забарикадира во хотел во Париз и се закани дека ќе се разнесе, соопшти franceinfo.fr.pariz police

 

Хотелот се наоѓа на ул. „Генерал Леклер„, а гостите претходно биле евакуирани

Според информациите преговорите со мажот, кој се наоѓал на првиот кат се одвивале се до 18.30 по локално време.

При подоцнежната интервенција на специјалците манијакот е уапсен. Нема настрадани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1