Мистериозно камено јајце пронајдено в земја


Тринаесетгодишниот Мухамед Алиќ заедно со таткото Нијази работејќи во градината крај поток пронашол „мистично камено јајце“.

-Се е од камен и има мали „дупчиња“ на себе. Личи на јајце, а сите на кои им го покажавме не знаат што е, вели Нијаз Алиќkameno jaje

Јас навистина би сакал некој да може да каже што е ова всушност. Нашиот роднина Фикрет стави фотографија од јајцето на интернет па ќе видеиме дали некој ќе се јави да кеже што е и дали некој некогаш пронашол нешто слично, вели Нијаз, професот на МСШ Калесија.

Како што вели засега „мистичното јајце“ е во калесија, а во следните денови ќе побара помош во Сараево за да му одговорат од кој период потекнува и од како се нашло тука.kamena jaje2

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1