Рецепти: Што се може да направите со варени јајаца


По велигденските празници едно е сигурно – ќе имаме еден куп варени јајца. За да не ви се здосади од јадење само варено јајце еве неколку идеи како да ги потрошите, а сепак да зготвите нешто интересно (комплетните рецепти со клик на линковите)

#1. Ролнички со варени јајца 

jela_sa_kuvanim_jajima_v2

#2. Kифлички со јајца 

jela_sa_kuvanim_jajima_v6

#3. Салата Мимоза 

jela_sa_kuvanim_jajima_v

#4. Jајца со горгонзола во сос од домати

jela_sa_kuvanim_jajima_v1

#5. Kуглици со варени јајца

jela_sa_kuvanim_jajima_v4

#6. Mусака со варени јајца 

jela_sa_kuvanim_jajima_v3

#7. Спањак со варени јајца  

jela_sa_kuvanim_jajima_v7

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1