Фото: Змија од два метри се шетала по „Ленинова“


zmija-tri-630x619

Змија – смок долг околу 2 метри се движел по булеварот “Ленинова“ во Струмица.

Смокот е забележан во саботата пред продавницата на “Нептун“ и предизвикал паника меѓу луѓето кои се нашле во тој дел од улицата, пренесува порталот Струмицанет.

Смокот се движел од влезот на градот по асфалтната улица кон центарот, а дошол и на самиот тротоар пред влезот на продавницата “Нептун“.

Според очевидец, смокот претходно бил забележан позади новите згради до еден автомобил, и како што вели нашиот соговорник кој влегувал во автомобилот, смокот во еден момент се исправил во висина од околу еден метар и со задниот дел на опашката го удрил на човекот по десната рака и побегнал.

zmija2-588x630

zmija-tri-630x619

zmija1-630x419

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1