Фотографии и видео снимка од трагичната сообраќајка на патот Велес- Штип


Едно лице загина во сообраќајна несреќа која вчеравечер 20 минути пред 22 часот се случи на регионалниот пат Велес Штип.

soobrakajka-veles-shtip-1-640x360

 

Во директниот судир на Џип БМВ Х5, и автомобил БМВ почина повозрасна жена, а повредени се уште три лица.

ФОТО и ВИДЕО: ТВ НОВА

По укажаната лекарска помош на местото на несреќата повредените се пренесени во велешката болница. Поради сериозноста на повредите едно лице е пренесено на лекување на клиника во Скопје. Увид на местото на несреќата направи полицијата и јавен обвинител, а телото на починатата жена е пренесено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1