Овој бабин совет за малку ќе убиеше десетмесечно бебе


Десетмесечно момче од Арканзас заврши во болница, откако неговата мајка го послуша советот својата мајка. Дваесет и осумгодишната Лори Шепард наводно не можела да го запре плачот на бебето, па во неговото шишенце со млеко додала бурбон, за да му го олесни растот на забите.baka-i-beba-u-Jordanu-660x439-640x426

Бебето било однесено во болница во несвест и со 0.19 промили алкохол во крвта. Малиот Роналд неколку дена бил задржан во болница, по што социјалната служба ја презела грижата за него, а мајката е уапсена.

Бабата на детето, всушност, советувала со малку алкохол на прстите да се измасираат непцата и затоа не и било јасно зошто Лори одлучила да стави алкохол во шишенцето.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1