Фотографии од тешката несреќа во Лесковац – ова е македонскиот автобус


Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.40 часот од автопат во близина на Лесковац, при што загинаа три лица.

Во болница во Лесковац се префлени 28 луѓе додека четворица се во болницата во Ниш

Според најави од болницата во Лесковац, 14 од нив ќе бидат пуштени откако им била укажана лекарска помош. Со помош на локалната самоуправа тие ќе бидат згрижени во Лексовац додека не дојде автобус од Македонија. Во реонот каде се случи сообраќајката има силно невреме проследено со силни врнежи од снег. Крајната дестинација требала да биде Виена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1