Фотографијата која го расплака светот – „Семејна загуба“


Фотографијата на која е прикажана 12 годишната Кирли на смртна посетла, опкружена со родителите и браќата и сестрите ја доби првата награда на натпреварот организиран од познатиот фотограф Мош Розенцвиг.
Фотографот Џо Вигдал ја направил фотографијата насловена како „Семејна загуба“ а сликата која пренесува силни емоции веднаш го обиколи светот

familyloss

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1