Фотографот се правда – немаше шанси да го спасам – ВИДЕО исповед


Р. Умар Абаси, фотограф за New York Post  тврди дека не бил во можност да му помогне на Хан, затоа што не бил доволно силен да го извлече пред да го удри возот, па затоа го искористил блицот од својата камера и почнал да трча кон возот за да му го привлече вниманието на возачот и да го натера да застане. За жал, било премногу доцна, се се случило премногу бргу и возот го прегазил Хан. Хан бил однесен во болница во критична состојба и им подлегнал на повредите час подоцна.

агресивниот питач кој го турнал пред возот е уапсен веднаш – а ова е видео од кавгата пред да го турне човекот под возот, подолу видеото од апсењето и исповедта на фотографот кој се најде на удар поради фактот што фотографирал наместо да му помогне на човекот.

Видео: Ја фотографирал неговата смрт наместо да му помогне

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1