Неверојатно – 9 месечни бебиња препливуваат 25 метарски базен – ВИДЕОБлизначињата Ели и Вилијам Трајкуш, кои имаат само 9 месеци препливуваат базен долг 25 метри. Не можеле да поверуваат ниту нивните родители. Бебињата се уште не знаат ниту да одат, но пливаат како маратонци 🙂 пријатно и опуштено се чуствувале во водата.
Децата ја обожуваат водата и родителите се надеват дека еден ден ќе пливаат на Олимпијада.

Погледнете:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1