Франција е прва, а ова се следните држави! – закана од ИСИС


Еден од лидерите на ИСИС изјавил дека оваа исламска организација стои зад нападот на сатиричниот весник „Шарли Ебдо“ во Париз во кој загинаа 12 лица, пренесува DPA.

Тој навел и кои се следните држави во кои ќе се пролее крв.

Isis teroristi

-Започнавме операција во Франција за која преземаме одговорност. Утре тоа ќе биде Британија, Америка и други земји, рекол Абу Сад Ал-Ансари за време на молитвата во ирачкиот град Мосул.

Тој додал и дека тоа е порака до сите држави.

– Ова е порака до сите земји кои учествуваат во коалицијата која убива припадници на Исламската држава, нагласил Ал-Ансари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1