Двајца мртви во заложничката драма во Париз, една од убијците е жена


Потврдено е дека две лица се убиени од најмалку петмината кои беа задржани како заложници во кошер продавница во источен Париз денеска, јави Скај њуз.
Полицијата потврдила дека меѓу заложниците има деца. Според полицијата, вооружениот маж влегол во продавницата и веднаш почнал да пука. Се смета дека неколку луѓе се повредени. devojka
Француската пилиција објави фотографии од двајца осомничени за заложничката драма во Париз. Од нив една е жена. Се смета дека тие имале контакти со двајцата браќа осомничени за масакрот во редакцијата на „Шарли Ебдо“.
На самото место се наоѓа и министерот за внатрешни работи на Франција, Бернард Казенев.
Француската полиција уапси двајца млади кои со скутер се доближиле до местото на настанот.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1