Французите без огномет за Нова година – уште живеат во паника


Јавниот дочек на Новата година во Париз ќе биде организиран наспроти вонредната ситуација по неодамнешните терористички напади, но овој пат без спектакуларниот огномет, одлучија градските власти.pariz

Одлуката уследи по повеќедневно разгледување на ситуацијата од страна на париската полиција и Министерството за внатрешни работи на Франција, поради вонредната ситуација која во земјата е прогласена по координираните терористички напади на неколку локации во Париз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1