Фуере не го фати бурето со вино – побрз беше Петар од Варош


Петар Рупески од Варош беше најсреќен, тој го фати бурето со вино.

fuere-ohrid-448Традиционално на денот на рибарите во Охридското езеро се капеа стотина млади охриѓани и ветераните. Како и секоја година и оваа евроамбасадорот Ерван Фуере пливаше по бурето, но не успеа да го стигне годинава. .

– Почестен сум што сум овде и ќе учествувам во овој настан повторно, истотака сакам да го видам Охрид на светската мапа, вели Ерван Фуере поранешен евроамабасадор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1