“Gangnam stajl” достигна милијарда прегледи (Видео/Фото)


Видео спотот за планетарниот хит “Gangnam stajl” достигна милијарда прегледи на популарната мрежа youtube. Ова е прв пат еден видео спот да ја достигне оваа бројка.

PSY1

Gangam-stajl-PSY1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1