Газда гризнал работник за врат-бидејќи му барал плата (ФОТО)


Во Сомбор деновиве се случил несекојдневен инцидент откако 26-годишниот Бојан Милиќ побарал плата од неговиот газда Златан.А. Газдата полудел и го нападнал работникот при што го гризнал на вратот.

vratot

Како што тврди семејството на нападнатиот, келнерот си ја барал неисплатената дневница. Бојан се здобил со рана на вратот, широка шест сантиметри.

На Фејсбук Бојан псотавил и фотографии од повредите, кои биле санирани во Заводот за јавно здравје во Сомбор. Тој бил тестииран и од зарасни болести, кои би можеле да се пренесат по гризнувањето.

ugriz_vrat500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1