Петар пронајден мртов – извадено телото на исчезнатиот келнeр


Телото на 33-годишниот Петар Обренчевиќ, келнерот кој пред неколку дена исчезна од сплавот“Shake ‘n’ shake” , синоќа е извлешено од реката Дунав, кај кула Небојша во Београд.

Petar-Obrencevic500

Полицијата вчеравечер околу 21 часот часот добила дојава дека во реката се наоѓа безживотно тело. Веднаш интервениралаепо што успеале да го извлечат трупот, а по кратко време било утврдено дека се раоти за келнерот кој пред неколку дена мистериозно исчезна.

Според првичните податоци на полицијата се работи за несреќен случај, односно Петар паднал од сплавот, а бидејќи бил непливач се удавил во реката.

telo

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1