Газда ја кидпапирал продавачката во Гостивар


Трговец од Гостивар е осомничен за противправно лишување од слобода на вработена во неговата продавница.Soobrakajci-policija

Полицијата тврди дека тој во својата продавница „Арди“ ја држел заклучена вработената заканувајќи и се дека има видео снимки од камерите на кои се гледало дека таа наводно му украла стока вредна 50.000 евра.

За да ја ослободи барал таа да му ги врати парите. Откако се сложила дека ќе му ги даде бараните пари, тој ја пуштил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1