Газдата на диското во кое изгореа 234 студенти сакал да се самоубие


Елисандро Сфор, сопственикот на ноќниот клуб “Kiss” во Бразил, во кој во пожар загинаа 234 луѓе се обидел да се самоубие со пластично црево од туш, изјави за АФП Лилијан Каруз, виш полициски службеник во градот Круз Алт. 

brazil-disko-molba-facebook-03Тој се обидел да се обеси во болничката соба каде се лекува од труење со гас од пожарот, но за среќа полицискиот службеник влегол навреме во собата и го спречил.

Полицијата го притвори Сфор, музичарот чии пиротехнички средства го запалиле диското и главниот на обезбедувањето. Лекарот на Сфор раскажал за весникот “Folja” дека тој постојано плаче и дека е емотивно “уништен”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1