Генијална идеја за лупење варено јајце – не го лупете (Фото)


Генијална идеја за лупење варено јајце. Наместо да го лупите и да се нервирате кога ситните парченца лушпа ви се лепат по рацете и никако да го излупите јајцето убаво, погледнете ја оваа идеја.

Свареното јајце со нож пресечете го на пола, а потоа со лажичка едноставно одделете го јајцето од лушпата. Можеби естетски не изгледа совршено, но ќе ви заштеди многу време наутро подготвувајќи го ,,брзинскиот појадок,,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1