Германец протеран од Македонија


Вчера во 13,30 часот во Полициска станица Карпош е приведен Д.Ф. (46) од Р.Германија. Истиот е приведен по локален распис од Полициска станица Карпош од 01.12.2017 година.

На истиот му е изречена мерка „Протерување од РМ“ во траење од 5 (пет) години и истиот ќе биде спроведен до граничен премин Деве Баир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1