Скопјанец почина во џамија во Чаир


Вчера во 12,52 часот во Полициска станица Чаир, од страна на лекар од Итна медицинска помош е пријавено дека на ул.„Душко Поповиќ“, во џамијата починал С.Ј.(77) од Скопје, кој имал здравствени проблеми.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1