Германија бара 600.000 работници – еве кој кадар им треба


Во Германскиот Завод за вработување, се огласени 600.000 работни места, што е дури 81.000 повеќе отколку во истото време минатата година.rabota2

Како што објави Croexpress, најбарани се работници од следните занимања:

Индустрија за метали

Трговија

Транспорт и логистика

Машински техничари

Автомобилски техничари

Мехатроника

Електричари

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1