Менито од Титаник продадено за неверојатна сума


Менито од бродот Титаник е продадено на аукција во Њујорк за 88.000 долари.

На аукцијата менито е продадено вчера заедно со уште два предмети од бродот.TITANIC-HISTORY-100YEARS-DISASTER-BRITAIN-SOUTHAMPTON

Инаку менито е сочувано од патник кој го преживеа бродоломот во 1912 година.

Ова не е единствен предмет кој е продаден по огромна сума пари кој бил на Титаник за време на потонувањето.

Постојат колекционери кои си ги збогатуваат своите колекции со предмети поврзани со бродот кој имаше трагична судбина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1