Ги заборавил клучевите од станот па сакал да влезе преку прозор – загина (Вознемирувачко видео)


Еден човек од шпанскиот град Аликанте, кој ги заборавил своите клучеви од станот, го изгубил животот обидувајќи се да влезе во станот преку прозорецот.zgrada-prozor pad

Снимката којашто денеска шокираше многумина го прикажува 52-годишниот маж, по потекло од Еквадор, во обидот да стаса до својот отворен прозорец.

Да биде уште полошо, нему во тоа му помогнал соседот кој врзал јаже на кровот со помош на кое несреќниот маж требало да стаса до отворениот прозорец на четвртиот спрат.ddddd

Тој во својата намера не успеал, а падот не го преживеал. Во еден момент, Еквадорецот изгубил рамнотежа, паднал од зградата и загинал на лице место.

Многумина го осудија и соседот од соседната зграда кој сето ова го снимал, затоа што требало да му помогне и да го одврати до намерата да влезе во станот преку прозорецот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1