Гласови во главата му наредиле дека мора да ги убие – Петар уби двајца бездомници


Петар Томиќ (20) кој во 2014 година во во Рашка до смрт претепа двајца бездомници, тој ќе биде пратен на лекување од шизорференија, а во судницата велел дека гласови во главата му наредувале што да работи, пренесува Информер. рс.

srbija belgrad policija

Томиќ на 15. октомври 2014 година  без никкава причина до смрт усмрти двајца бездомници на автобуската станица во Рашка, а наместо во затвор ќе оди на лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1