Глумица ја делеа моменти од смртта, а сите мислеа дека се шегува (Видео)


Оваа актерка преживеала ноќна мора која никогаш нема да ја заборави!

Now You See Me OPENING SCENE

Во новиот филм “Now You See Me” една од улогите ја толкува актерката Исла Фишер која неодамна открила детали од снимањето на филмот за кои малку се знаело.

Во текот на снимањето се случил проблем кој можел да ја чини живот.

Tаа немала дублер за оваа сцена и самата врзана во синџири влегла во танкот со вода – имаа човек задолжен со боца кислород но беше предалеку, додека сватив дека се заглавив случајно веќе немав воздух. секунди беа во прашање за среќа не знам како успеав да се ослободам, рекла актерката. Нејзиниот режисер бил воодушевен од нејзината храброст и што сама ги снима опасните сцени, а таа му одговорила – па не знаев дека имам избор:) Сцената секако сега е дел од филмот.

Погледнете ја сцената

– последна на крајот на видеото кога Исла е во базенот во кои треба да истурат пирани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1