Го држи своето мртво срце после успешна трансплантација (Фото)


Фотографија на која пациентка го држи во раце своето мртво срце по успешна трансплантација го обиколи интернетот.

Пациентката со име пени откако преживеала рак и откажување на нејзиното срце посакала да се фотографира како си го држи срцето пред тоа да биде уништено како медицински отпад.

,, Ова е мојата пријателка Пени и таа си го држи своето срце во рака, сака да им порача на сите да не се откажуваат. Животот дава шанси, таа имаше рак и и откажа срцето, а живее,, напишала под фотографијата Кесли која фотографијата ја објавила на мрежата за споделување фотографии Имгур.

Новинарите не успеале да стапат во контакт со пациентката или со жената која ја објавила фотографијата, за да ја потврдат приказната напишана под ова фото.

peni srce

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1