Вооружен грабеж на експозитура на ТТК Банка


banka2Вооружени разбојници влегле во експозитурата, им се заканиле на вработените и го одзеле прометот, информираат од МВР.

Оттаму најавуваат повеќе детали откако ќе биде извршен увидот.

Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1