Уплатил лото скришно од жената и станал милионер


За Рајли Ган 2012-та не беше најсјајна година.

Рајли во својата 32-ра година останал без работа, па неговото семејство имало сериозни финансиски проблеми.

pari -lotoСепак, сето ова се променило, откако тој една вечер, криејќи се од жена му, на една пумпа уплатил лото.

За уплатени 16 долари тој доби милион. Кога и раскажал на жена му што се случило таа потполно се шокирала, толку многу што не можела ниту да се смее ниту да плаче.

Сега кога говори за добивката на лото, Рајли тврди дека бил сигурен дека работите ќе се свртат во негова корист.

Ган позајмил пари од пријателите за да отиде да си ја подигне наградата, но очигледно веќе нема да го има тој проблем.

Рајли планира да го вложи парите во започнување свој бизнис.

Среќниот добитник со семејството

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1