Го фатија во Италија – екстрадиран оосуден во ,,детонатор“ на доживотен затвор (Видео)


Италијанската полиција синоќа го екстрадираше во Македонија 35 годишниот Симеон Михаилов кој е инволвиран во случајот „Детонатор“, пишува порталот „Курир“.

ekstradicijaМихаилов минатото лето беше уапсен во Италија, а во август лани Министерството за правда до италијанските власти ги испрати потребните документи за негова екстрадиција во Македонија.

Михаилов се наоѓаше во екстрадиционен притвор во Италија.

Кон крајот на минатата година беа изречени судските пресуди во случајот „Детонатор“ според кои Михаилов е осуден на доживотна казна затвор поради обид за убиство на Драганчо Стоименов од Кочани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1