Го издаде Фејсбук – фатен убиецот на манекенката од Нови Сад


Осомничениот за убиството на манекенката од Нови Сад е уапсен синоќа во околината на Нови Пазар.

 25-годишниот Даријан Мусиќ од Нови Сад,осомничен дека ја убил својата девојка, манекенката Владислава Червенко, уапсен е синоќа околу два часот по полноќ на патот Нови Пазар во Косовска Митровица, сакал да узбега на Косово.

Полицијата му влегла во траг откако тој вчера се логирал на својата страница на Фејсбук на која остави морбиден статус ,, ја сакам и мртва, згрчена и ладна,,

Сослушувањето во полицијата траело неколку часа, а Мусиќ го признал делото.

Телото на познатата манекенка од Нови Сад Владислава Чевренко (25) беше пронајдено во стан во Нови Сад, таа била претепана а имала и зигореници за кои се рпетпоставува дека се од гасење цигари на нејзиното тело.

Ја сакам мртва, ладна, згрчена – одам да си пукам во глава – напишал на фејсбук
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1