Го касна стршлен и за неколку минути почина – раскажува соседот на Ѓоко за трагедијата


Ѓоко Радовановиќ (45) од Србија почина веднаш откако го касна стршлен. Радовановиќ заедно со својот сосед синоќа сечел дрво од јаболко кое било шупливо и од него излете стршлени. „Го касна само еден стршлен и тој успеа да каже дека убодот бил во пределот на вратот и веднаш падна на земја, рекол соседот Остојиќ. strslen

Домашните во истиот момент викнале итна помош, но лекарот константирал смрт.

Прочитајте на BABINLEK.COM – Kако да преживеете убод од Стршлен

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1