„Го пребаравме секој камен, но никаква трага нема од таткото и синот“


Веќе пет дена ни трага ни глас од таткото и синот кои се загубија на падините на Бистра. Во потрагата по нив, се вклучија и полицијата и мештаните на Лазарополе.lazaropole

За деталите од потрагата, како и за тоа каде се упатиле таткото и синот од Скопје кои имаат куќа во Лазарополе, пред да им се изгуби секаков траг, известува TВ Нова

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1