Го прогласија за мртов во февруари – а почина вчера


Седумдесет и осум годишниот Американец, кој пред две седмици се разбуди во мртовечница, откако по грешка беше прогласен за мртов на 26 февруари, почина вчера.

pocinal vceraОд мртовечницата изјавиле дека 78 годишниот Волтер Вилијамс починал во својата куќа во Мисисипи, но не прецизирале од што точно умрел.

Приказната за Вилијам се појави во светските медиуми откако тој се разбудил во вреќа за мртовци, по што итно бил префрлен во болница.

Лекарите процениле дека старецот не покажувал витални знаци на живот, како последица од примањето на разни лекови и затоа бил прогласен за мртов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1