Го стави лукот во стаклен сад и почна да го тресе – Резултатот ќе ве изненади!


Повеќето мразат да лупат лук од причина што добиваме чувство дека и неколку денови потоа дланките сè уште ни мирисаат на лук.

luk
Сега, благодарение на овој брз и едноставен трик, слободно ќе може да уживате во вкусот на свежиот лук без потоа да имате потреба да се ослободувате од неговиот мирис на вашите дланки.

Сè што ви треба е тегла со капак и повеќе неизлупени чешниња лук. Ова е дефинитивно еден одлично смислен трик!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1