Го запали интернетот: Еве што еден Хрват и порача на Владата (ФОТО)


Фактот дека блокадата на граничните премини помеѓу Србија и Хрватска не им нанесува штета само на големите фирми и земјоделци  туку и на обичните луѓе се гледа  по еден пост која е објавен на официјалната страна на Владата на Република Хрватска.fb5

Маж  од Осијек бил лично погоден од драмата околу затворањето на границите на Хрватска. Меѓутоа без оглед на проблемот помеѓу двете влади, тој е решен да ја премине границата била таа затворена или не и да  отиде по  неговата идна сопруга Санела.Tan2jpg

На  Фејсбук страната на хрватската Влада, Миодраг Новковиќ ја остави следната порака: Јас имам свадба на 3.10 и по невестата одам во Нови Сад, го отвориле вие тој Ердут или не, верувајте ми јас ќе преминам. Ако треба и со сила. Благодарам!fejsbuk

Оваа негова постапка наиде на големо воодушевување на луѓето од регионот, но и неговите пријатели  кои решиле да отворат група за поддршка на Миодраг  на социјалната мрежа Фејсбук

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1