Го застрелале на свадба


Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата.

Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара Угринова“ бр.52.

По укажаната медицинска помош, како итен случај е препратен кон Клиничкиот центар во Скопје.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1