Македонец се нуди бесплатно да ја изгради подвода потонатата црквата во Маврово


Познат македонски “абдихтунг” експерт од Швајцарија, нуди бесплатно монденско решение за санирање на црквата во мавровското езеро. Еве што напиша на Фејсбук

Се сметам за еден од нај способните во Швајцарија за Абдихтунг,Дихтување на објекти кој се под вода.
Стојам на располагање 24/7 на било која влада без разлика на политичките бои!
Ова се однесува посебно на Министрите за култура кој треба да ја заштитат оваа црква која претпоставувам дека е со фрескописот од мојот мијачки ген правена.
Све ова ви го нудам бесплатно за својата вера кој моите претци ме учеа да ја негувам!
Ајде Народе сооделете го ова може ке ми помогнете да ја спасам јас и вие споделете ве молам.
Игор Цветковски
https://rascor.com/de/

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1