Голем дел од Скопје денес и утре без струја


Делови од Скопје и околината денес и утре  ќе останат без струја. Од 9 до 16 часот, без електична енергија ќе останат корисниците од селат Ракотинци, Добри Дол и Маркова Сушица, како и викенд населбите во во овие населени места.

Од 8 до 14.30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата Трета Македонска Бригада и булеварот Кузман Јосифовски Питу.

Од 10 до 14 часот струја ќе немаат корисниците од населба Карпош, хотел „Бетон“, улица Козле од број 26 до 34,  Рузвелтова 5, Миле Поп Јорданов од броевите 32 до 38.
Без електрична енергија од 9 до 14, часот ќе останат и корисниците од населба Карпош бензиска пумпа „Топ Трејд“, Скупи 3, Скупи 5, Скупи 7.

утре, од 9 до 15 часот без електрична енргија ќе бидат корисниците од село Студеничани, улиците „4“, „5“, „6“ и „8 в“, а од 8.30 до 14.30 часот, улицата Владимир Комаров – зградите број 13 и 15 во населба Аеродром.
Исто така, од 8.30 до 15.30 часот без струја ќе останат дел од корисниците од Сарај, на патот кон селото Грчец и село Бојане.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1