Голем пожар во „Панорама резиденс“, горат поткровни станови (ФОТО)


Поткровни станови горат на „Панорама резиденс“. Според информации добиени од екипата на „Република“, која во моментов е на терен, огнот се шири.

Се интервенира со четири противпожарни возила. Во моментов пристигнуваат две комбиња со пожарникари како помош на екипата која веќе се обидува да го локализира пожарот.pozarna500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1