Голема акција – Полицијата апси членови на најголемата група во македонското подземје


Според првичните информации до кои дојде Курир, во моментов се одвива голема акција против најголемата и најорганизраната група во македонското подземје позната како кумановска група.

akcija-golema-500Првичните информации велат дека досега се приведени осум лица и се вршат повеќе претреси. Осомничените биле под опсервација веќе подолг период, а се трага и по други лица.

Десетици македонски граѓани и директно и преку банки имаат пријавено дека групата против кого се одвива акцијата финансиски ги оштетила преку сметки, а покрај македонски, оштетени се и странски државјани.

Осомничената група податоци крадела преку Интернет и директно од картичките. Повеќе детали за големата акција МВР најавува за утре.

Курир.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1